خمیردندان طبیعی مولتی اکشن

خمیردندانی طبیعی
برای مصرف روزانه

استفاده از ترکیبات شیمیایی آنتی میکروبی و نگهدارنده (مانند تریکلوزان، بنزوات سدیم، متیل پارابن و مشتقات آن و ترکیبات مشابه) در محصولات بهداشت دهان و دندان به واسطه اثرات جانبی و مضر بر مخاط دهان، لثه و مینا و عاج دندان در درازمدت سبب ایجاد نگرانی در عموم جامعه و متخصصین دندانپزشک شده است. به همین منظور تحقیق و جستجو برای جایگزینهای طبیعی آنتی میکروبی و نگهدارنده در محصولات بهداشت دهان و دندان امری لازم و ضروری است. بنابراین، در محصولات آلفادنت از اسانس صمغ درخت ون که ماده موثره اصلی آن آلفاپینن (بیش از ۹۵ درصد) بوده، به عنوان جایگزین مناسب برای ترکیبات آنتی باکتریال و نگهدارنده شیمیایی استفاده شده است. در مطالعات مختلف اثرات آنتی اکسیدانی، ضدمیکروبی و ضد التهابی الفاپینن به اثبات رسیده

است.

آلفاپاینن یک ترکیب مونوترپنی طبیعی است که به واسطه ساختار فیزیکی و شیمایی خاص خود دارای خصوصیات منحصر بفردی شامل آنتی میکروبی (باکتری، قارچ و ویروس) طبیعی، نگهدارنده طبیعی، و طعم دهنده طبیعی است که همراه با سدیم فلوراید با اثرات ضد پلاکی خود از پوسیدگی سطح دندان جلوگیری کرده و سبب پاک کنندگی موثر دندان و لثه و تقویت مینای دندان میگردد.

 

ترکیبات فعال موجود در خمیردندان روزانه مولتی اکشن شامل سدیم فلوراید و آلفاپاینن است.

شرکت ژیران دانش پژوهان فناور تولید کننده محصولات بهداشت دهان و دندان با نام تجاری “آلفادنت” است که با استفاده از اسانس صمغ درخت ون (آلفاپاینن) در فرمولاسیون محصولات خود با ایجاد ارزش افزوده خاص توانسته با بهره گیری از خواص طبیعی ضدمیکروبی، ضد التهابی، ترمیم کنندگی و نگهدارندگی آلفاپاینن، استفاده از ترکیبات ضدمیکروبی و نگهدارنده شیمیایی مانند پارابن و مشتقات آن را از محصولات خود حذف کند.