دسته‌هاهمه

همه چیز درباره خمیردندان طبیعی بدون فلوراید

خمیردندان طبیعی بدون فلوراید آلفادنت

اغلب شنیده اید که فلوراید ترکیبی است که برای محافظت از دندان ضروریست و حضور این ترکیب در خمیردندان‌های ما نشان‌دهنده کیفیت بالا و کاربرد بهتر آن است.
ولی آیا همیشه اینگونه است؟ فلوراید همیشه باعث حفاظت از دندان‌ها می‌شود؟ آیا مردم ساکن در مناطق مختلف باید از یک نوع خمیردندان استفاده کنند؟ به طور کلی فلوراید خوب است یا بد؟
برای پاسخ به این سوالات باید ابتدا مطالعاتی درباره ی فلوراید داشته باشیم

خمیردندان بدون فلوراید
خمیردندان بدون فلوراید

فلوراید؛ خوب یا بد ؟

فلوراید ترکیبی معدنی حاوی یون فلوئور بوده و اغلب در سنگ و خاک وآب برخی کشورها و برخی غذاها یافت می‌شود. این ترکیب اغلب به میزان کم برای سلامتی و به خصوص حفاظت از دندان ضروریست. در عین حال مصرف زیاد آن باعث بروز مشکلاتی در سلامت انسان می‌شود.

فواید فلوراید:

از فواید آن در میزان کم می‌توان به سخت‌تر شدن ساختار بلوری دندان و مقاومت آن در برابر پوسیدگی و همچنین کاهش ابتلا به پوکی استخوان اشاره کرد.
برخی از دندانپزشکان گاهی اوقات برای مقاومت دندان از این ترکیب تحت عنوان فلوراید درمانی استفاده می‌کنند.

مضرات فلوراید:

از مضرات مصرف زیاد فلوراید می‌توان به خشکی استخوان و غضروف‌ها و همچنین ایجاد لکه های تیره بر دندان در نتیجه تخریب بافت مینای دندان اشاره کرد.
قرار گرفتن درمعرض غلظت بالای فلوراید در دوران کودکی، هنگامی که دندان‌ها در حال رشدند، می‌تواند منجر به فلورسیس خفیف دندان شود. فلذا بهتر است کودکان زیر هفت سال از خمیر دندان‌های حاوی فلوراید استفاده نکنند.

مقالات زیادی در حیطه مضر بودن یا مفید بودن فلوراید وجود دارد که می‌توان بر استناد بر هر کدام یک محصول را بهترین یا بدترین در نظر گرفت. اما در حال حاضر فلوراید را نه می‌توان مطلقا خوب و یا مطلقا بد بیان کرد. پس بنابر شرایط باید بهترین تصمیم در حیطه محصولات حاوی فلوراید در زندگی روزمره گرفته شود. یکی از مهم‌ترین این محصولات خمیردندان است که در ادامه به انتخاب درست این محصول در شرایط متفاوت می‌پردازیم.

کدام نوع خمیردندان؛ با فلوراید یا بدون فلوراید؟


همانطور که قبلا بیان شد هیچ کدام از این محصولات را نمی‌توان بد یا خوب در نظر گرفت.

و هرکدام بنابرشرایط بسیار مفید و کارامد هستند. از انجا که فواید خمیردندان‌های دارای فلوراید تا حد زیادی برای همه اشکار است، در این جا به توضیح درباره ی خمیردندان مانترا (بدون فلوراید)آلفادنت می‌پردازیم.

چرا باید از خمیردندان بدون فلوراید استفاده کنیم؟

خمیردندان مانترا لفادنت
خمیردندان بدون فلوراید آلفادنت

بر اساس سخنان قبل استفاده بیش از حد فلوراید برای ما نه تنها مفید نیست بلکه باعث بروز مشکلاتی می‌شود و سلامت ما را به خطر می‌اندازد. در شرایطی که آب‌های اشامیدنی منطقه‌ای تعمدا برای حفاظت از دندان به فلوراید اغشته شده باشد.

مصرف فلوراید به اندازه‌ای زیاد خواهد شد که استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید از مرز مفید بودن خود گذشته و باعث بیشتر شدن بروز مشکلات حاصل از فلوراید شود. بنابراین در این شرایط استفاده از خمیردندان مانترا آلفادنت (بدون فلوراید) بهترین انتخاب ما خواهد بود ک سلامت دندان‌ها را تضمین کند.

همانطور که گفته شد فلوراید را می‌توان در برخی غذاها یافت. برای مثال می‌توان به پژوهش‌هایی که بیانگر بیشتر بودن فلوراید در غذاهای دریایی و یا بیشتر بودن فلوراید در چای نسبت به آب اشاره کرد پس در چنین شرایطی که فرد به اندازه کافی در معرض فلوراید قرار دارد استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید چندان کاربردی و مفید نبوده و ممکن است برای سلامتی فرد مضر باشد.

فلوراید و میدیتیشن :‌

خمیردندان بدون فلوراید
خمیردندان بدون فلوراید

جالب است بدانید افرادی که در حوزه ی مدیتیشن فعالیت دارند فلوراید را ماده‌ای متضاد با عملیات‌های خود می‌دانند. بنابراین برای افرادی که در این حیطه فعالیت دارند بهترین انتخاب‌، خمیردندان بدون فلوراید آلفادنت خواهد بود.

امیدواریم این مقاله به شما در انتخاب درست محصول کمک کرده باشد و برای مشاهده بهترین محصول در این حوزه می‌توانید ( خمیردندان بدون فلوراید آلفادنت ) خریداری کنید.

۱ نظر

  1. خیلی مقاله ی جذابی بود ممنون از شما بابت اطلاع مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 7 =