دسته‌هاخمیر دندان طبیعی

تفاوت خمیردندان طبیعی و گیاهی

تفاوت خمیردندان طبیعی و گیاهی

مقدمه

تفاوت خمیردندان طبیعی و گیاهی، ازجمله مواردی است که به دلیل شباهت های آن ها، نیاز به توضیح و تبیین بیشتری دارد. به طور کلی، در حال حاضر تنوع محصولات برای انتخاب در بازار بسیار زیاد است. به ویژه محصولات تندمصرف (FMCG)، تنوع بیشتری نیز دارند. این محصولات بر اساس نوع مواد اولیه پایه، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. این تقسیم بندی برای تفکیک خمیردندان های طبیعی و گیاهی نیز به کار می رود. اطلاع از این موضوع، می تواند به انتخاب بهترین محصول در هنگام خرید کمک نماید. در این مطلب از آلفادنت، به تفاوت محصولات گیاهی و طبیعی و در ادامه به تفاوت خمیردندان طبیعی و گیاهی اشاره شده است.

محصولات طبیعی

طبیعی بودن یک محصول به این معناست که در آن از مواد اولیه‌ی کاملاً طبیعی استفاده شده است. در ساخت محصولات طبیعی، از گیاهان یا مواد طبیعی استفاده می شود که برای پرورش آنها از کودهای شیمیایی استفاده نشده باشد. مطالعات زیادی درباره مواد سمی و مضر موجود در محصولات صنعتی صورت گرفته است. با افزایش اگاهی مردم نیز، تمایل به استفاده از محصولات طبیعی رشد بسیار زیادی داشته است. محصولات بهداشتی صنعتی و شیمیایی حاوی آلاینده‌های سمی هستند که علاوه بر افراد به محیط زیست نیز آسیب می‌رسانند.

محصولات طبیعی، معمولاً دارای طعم و کیفیت خوب بوده و به دور از هرگونه مواد شیمیایی هستند. این محصولات عمدتاً در مناطق اقلیمی دارای شرایط خاص تولید می‌شوند. در تولید این محصولات به دلیل ویژگی‌های اقلیمی، شرایط خاص اکولوژی مانند مناطق دیم، مرتع ، جنگل و عدم دسترسی به مواد شیمیایی تاثیرگذار است. درنتیجه به صورت معمول از هیچگونه افزونه شیمیایی در این محصولات استفاده نشده‌است. لازمه ی دریافت برچسب “۱۰۰ درصد طبیعی، این است که کل ترکیبات آن به جز آب و نمک، تماماً طبیعی باشد. برچسب “طبیعی” روی محصول، به معنای استفاده حداقل ۹۵ درصد ترکیبات از منشا طبیعی باشد. برچسب “ساخته شده با مواد طبیعی” نیز یعنی ۷۰ درصد ترکیبات این محصول باید طبیعی باشد.

محصولات طبیعی

محصولات گیاهی

محصولات گیاهی برگرفته از گیاهان مختلف هستند، اما این به معنای ارگانیک بودن آن نیست. این محصولات مورد توجه بسیاری از مصرف کنندگان قرار دارد. اما محصولات گیاهی، علی رغم پایه گیاهی آن، چون زمان کافی برای رشد را طی نمی‌کنند، بسیاری از ویتامین‌ها و مواد مغذی مورد انتظار را ندارند. به عبارت دیگر کشاورزان برای آنکه این محصولات و گیاهان سریع‌تر از حد معمول رشد کنند، از روش‌های شیمیایی مختلفی جهت رسیدن آن‌ها استفاده ‌می‌کنند. علاوه بر این به دنبال پرورش سبزی و میوه‌جات گلخانه‌ای و خارج از فصل خواهند بود. از سوی دیگر محصولات گلخانه‌ای چون به اندازه کافی نور خورشید را دریافت نمی‌کنند، با کمبود ویتامین سی مواجه هستند. محصولات با برچسب گیاهی محصولاتی هستند که برای تهیه و تولید آنها از این مواد استفاده شده است. لذا در محصولات گیاهی تضمینی بر عدم مواد شیمیایی در ترکیبات آن وجود ندارد.

محصولات گیاهی

تفاوت خمیردندان طبیعی و گیاهی

خمیردندان طبیعی جایگزین بسیار سالم‌تری برای خمیردندان‌های معمولی است. امروزه تفاوت خمیردندان طبیعی و گیاهی موجب تمایز و تعدد در سلیقه افراد برای خرید این محصولات شده است. اما لازم است تفاوت خمیردندان طبیعی و گیاهی تبیین شود. خمیردندان‌های با برچسب گیاهی، از ترکیبات کاملا گیاهی چه به صورت ارگانیک و چه غیر ارگانیک تولید شده اند. اما در خمیردندان طبیعی، از ترکیبات کاملا طبیعی به صورت گیاهی و معدنی و به دور از هرگونه مواد شیمیایی مضر استفاده شده است.

از طرف دیگر، خمیردندان های طبیعی و معمولی نیز تفاوت هایی دارند. برخی از مردم تصور می‌کنند که استفاده از خمیردندان طبیعی، به اندازه خمیردندان‌های معمولی دندان‌ها را تمیز نمی‌کند. با این حال بسیاری از خمیردندان‌های طبیعی قدرت پاک‌کنندگی برابر با خمیردندان معمولی بدون هیچ‌گونه افزودنی و ناخالصی، برخوردارند. با دقت بر مواد و ترکیبات استفاده شده در خمیردندان ها می توان به تفاوت آن ها پی برد. همچنین با توجه به این نکته می توان صحت و درستی برچسب های طبیعی یا گیاهی بودن خمیردندان ها را دانست.

شرکت دانش بنیان ژیران، اولین تولیدکننده خمیردندان‌های طبیعی با برند تجاری آلفادنت است. این شرکت با جایگزینی ماده طبیعی آلفاپاینن به عنوان نگهدارنده و آنتی‌باکتریال کاملا طبیعی در خمیردندان‌های خود، بهترین ترکیب خمیردندان‌های طبیعی را ثبت اختراع نموده است.

تفاوت خمیردندان طبیعی و گیاهی

نتیجه گیری

محصولات طبیعی، مواد و ترکیبات شیمیایی و مضر را از زندگی حذف می کنند. بر این اساس خمیردندان‌های طبیعی نیز عاری از مواد مضر و شیمیایی بوده و برای دندان‌های حساس بی خطرند. البته باید توجه نمود که برندها محصولات خود را بر اساس تعاریف خاص خود طبیعی می نامند. اما برای یافتن بهترین محصول، بایستی به برچسب محصولات و ترکیبات آن قبل از خرید توجه نمود. خمیردندان‌های طبیعی آلفادنت در این زمینه بسیار شفاف و سلامت محور عمل نموده است. مطالعه ترکیبات این محصول، به آگاهی مصرف کننده از سلامت آن بسیار کمک می نماید. امکان خرید این محصول به صورت اینترنتی با مراجعه به فروشگاه اینترنتی آلفادنت فراهم شده است.

منابع

۲ نظر

  1. این خمیردندان طبیعی آلفادنت به اندازه بقیه برند های دیگه قدرت سفید کنندگی داره ؟

    1. بله با خیال راحت استفاده بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 1 =