دسته‌هاخمیر دندان طبیعی

آلفاپاینن چیست؟!

آلفاپاینن چیست ؟ آلفاپاینن عصاره ی اصلی کاربردی در کارخانه تولیدی محصولات الفادنت است.
عصاره ای برگرفته از صمغ درخت بنه که از فواید ان می توان به ضد قارچ و باکتری بودن و ضد التهاب لثه اشاره کرد.
در این بخش میخواهیم به تاریخچه این  ( الفاپاینن )ماده موثر و کارامد که موجب تولید محصولاتی صددرصد طبیعی و اثربخش می شود ، بپردازیم.

تاریخچه ی آلفاپاینن


بنه (Atlantica Pistacia) یک نوع درخت از خانواده آنکاردیاسه (Ancardiaceae)  است که عمدتاً در مناطق غربی (کوههای زاگرس) مشاهده میشود.
این درخت منبع عمده ای از یک نوع صمغ است که بواسطه خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی و ضد التهابی طبیعی بطور سنتی در درمان ناراحتی های گوارشی و ترمیم ضایعات و زخم های پوستی استفاده شده است.

ترکیب فعال و اصلی اسانس صمغ درخت بنه، آلفاپاینن (بیش از ۹۵ درصد) است که در مطالعات مختلف اثرات آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی و ضد التهابی آن مورد بررسی قرارگرفته و اثبات شده است.
فعالیت ضد التهابی آلفاپینن از طریق کاهش یا توقف فعالیت
LPS-induced production of interleukin-6،
Tumor necrosis factor-α (TNF-α) و
اکسید نیتریک و همچنین مهار فعالیت سیتوکین گزارش شده است.
آلفاپاینن یک ترکیب مونوترپنی است که به واسطه ساختار فیزیکی و شیمیایی خاص خود دارای خواص  ضد میکروبی (باکتری، قارچ و ویروس) قوی و خاص، نگهدارندگی و ترمیم کنندگی طبیعی است.
مطالعات مختلف نشان داده است که آلفاپینن بر فعالیت و بقای میکروبی با مکانیسم های متعددی که شامل اختلال متابولیک، مهار جریان میکروبی و کاهش یکپارچگی غشاء   است، تأثیر می گذارد.

اسانس صمغ درخت بنه حاوی آلفاپاینن (به میزان ۱۸/۹۷ درصد بر اساس آنالیز GC-MS) در زمینه کنترل میکروبی و خاصیت ضد قارچی و اثر synergic همراه با بزاق برای تاخیر در فاز رشد میکروارگانیسم های دهان، مورد پژوهش قرار گرفته و از آن به عنوان عامل موثر در بهداشت دهان و دندان استفاده شده است.

آلفادنت خمیردندان طبیعی

“الفادنت” زاده ی “آلفاپاینن”

شرکت دانش بنیان ژیران تولید کننده محصولات بهداشت دهان و دندان با نام تجاری “آلفادنت”، که با استفاده از آلفاپاینن در فرموله کردن محصولات خود با ایجاد ارزش افزوده خاص توانسته با بهره گیری از خواص طبیعی ضدمیکروبی، ضدالتهابی، ترمیم کنندگی و نگهدارندگی آلفاپینن، استفاده از ترکیبات ضد میکروبی و نگهدارنده شیمیایی مانند پارابن و مشتقات آن را از محصولات خود حذف کند.

خشنودیم که محصولات ما توانایی اثربخشی کامل بدون اثرات سوء و ترکیبات مصنوعی را دارند و محصولی طبیعی، سالم و حافظ سلامت شما و زیبایی دندان هایتان است.
برای مشاهده ی محصولات زاده ی الفاپاینن “اینجا” کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =